رئیس دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

سلامت مردان با اصلاح روش زندگی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۰۹:۲۶ | تعداد بازدید: 49
مجید حسن زاده رئیس دانشکده پرستاری مامایی

مجید حسن زاده رئیس دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه درگفتگویی با روابط عمومی معاونت آموزشی پژوهشی ضمن توجه به اهمیت موضوع سلامت مردان بیان کرد: سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه می شود و این امر توسعه کشور را در بر خواهد داشت.

حسن زاده با اشاره به اینکه مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند افزود: استرس شغلی ، مصرف سیگار، الکل، اعتیاد از جمله عادت های غلطی است که در بین مردان بیشتر به چشم می خورد و از سوی دیگر مردان کمتر به پزشک مراجعه نموده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی تا بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری به تأخیر می اندازند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اضافه وزن و چاقی را  از عوامل مهم تعیین کننده سلامت دانست وبیماری های قلبی عروقی، سرطان ریه و دیابت را از مهم ترین بیماری های تهدید کننده مردان بیان کرد و تصریح کرد: می شود با اطلاح روش زندگی، تنظیم ساعات خواب  و توجه به تحرک بدنی و تمرینات ورزشی منظم و استفاده از تمامی فاکتور های غذایی به طور میانگین و مناسب  از بروز این بیماری ها جلو گیری کرد.

در ادامه مجید حسن زاده بیان داشت : با توجه به این که در سنین متوسط میانسالی باز سازی بافت ها نسبت به تخریب آن ها کاهش می باید توجه به سلامت از بدو تولد و زندگی باید کلید خورد و همچنین ورزش در سنین میانسالی باعث افزایش توده استخوانی می شود.

همچنین در خصوص ورزش و تحرک بدنی  افزود: با توجه به این که سطح کورتیزول در خون در بین جوانان بالا است تحرکات بدنی در صبح توصیه می شود و در میانسالی با افت سطح کورتیزول در خون ورزش عصر گاهی بیشتر توصیه می شود.

سر تیتر خبر
رئیس دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
برچسب های خبر